FABRYKA BOMBEK PO RAZ DRUGI

Dnia 26 października 2017 roku uczniowie klas IVa i Va wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek SZKŁO-DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas zwiedzania fabryki, uczniowie zobaczyli, jak wygląda praca przy produkcji bombek. Niektórzy z podziwem oglądali, jak ze zwykłego kawałka szkła powstaje piękna bombka.

Zwiedzając poszczególne pomieszczenia i poznając każdy etap powstawania tych arcydzieł, uczniowie z zachwytem i zainteresowaniem obserwowali, wprawione już do perfekcji, dłonie Pań zdobiących różnego rodzaju ozdoby.

Ta wycieczka pozwoliła dostrzec naszym wychowankom, że łatwo można bombkę zbić i ją posprzątać, ale podczas warsztatów zobaczyli, jak ciężko się ją ozdabia i jak łatwo można to zniszczyć. Ogromne zaangażowanie naszych uczniów, zaowocowało przepięknymi bombkami. A jakaż była ich satysfakcja z możliwości tworzenia własnego rękodzieła, które później zabrali do domu. Nauczycielki również skorzystały z tej super rozrywki i stworzyły swoje unikatowe ozdoby. Panie: Renata Górecka, Ewa Mierzwa oraz Anna Zemsta okazały się być perfekcjonistkami w swoim fachu. Ich dusze artystyczne zostały „odciśnięte” na każdej z bombek. Mnie też udało się coś stworzyć :) 

Mam nadzieję, że wszystkim się podobało i wycieczkę możemy uznać za udaną. Obiecujemy, że znów tam wrócimy.

Organizator wycieczki

Paulina Pągowska