Habit i zbroja

„Habit i zbroja”

wizyta w MDK w Radomsku

28 września 2017 roku uczniowie klas II gimnazjum wraz z opiekunami p. Ewą Borycką, p. Anną Pełką oraz p. Eweliną Skorupską wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na film o tematyce historycznej pod tytułem „Habit i zbroja”.

Około godziny 9.00 uczniowie w świetnych nastrojach wyjechali z placu szkolnego. Podróż „pomarańczowym autobusem” minęła w oka mgnieniu i już po 30 minutach czekaliśmy na rozpoczęcie filmu.

„Habit i zbroja” to film dokumentalny prezentujący dzieje zakonu krzyżackiego. Po około półtorej godziny każdy wyposażony w dodatkową wiedzę z zakresu historii opuszczał salę kinową. Dowiedzieliśmy się, jak Krzyżacy rozwijali państwo, gospodarkę oraz wpływy w bliskim sąsiedztwie Polski i Litwy. Mieliśmy wyrobione zdanie na temat ich moralności i działań na arenie międzynarodowej. Film posłuży nam w nauce historii.

Czekając na opuszczenie budynku, słuchaliśmy pani Anny Pełki, która opowiadała nam o twórczości braci Różewiczów. Ja, jako członek Klubu Czytelników Dobrej Książki, chciałabym w imieniu klubowiczów zaprosić na „Różewicz Open Festiwal”, który rozpocznie się dnia 04.10.2017 roku (więcej informacji na gazetce obok sali 304!).

Uczniowie klas II serdecznie dziękują opiekunom i oczywiście z utęsknieniem czekają na kolejne wyjazdy! J

Katarzyna Patek, klasa IIB