WYJAZD DO PARKU NAUKI I ROZRYWKI W KRASIEJOWIE

 

W dniu 27 września 2017 roku klasy 3 gimnazjum wraz z opiekunami: Gabrielą Patek, Renatą Turlejską- Szwed, Anną Zemstą oraz Adamem Młynarskim wybrali się do Centrum Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Wycieczka rozpoczęła się zbiórką o 7:15. Po kilku godzinach jazdy autokarem dotarliśmy na miejsce, by rozpocząć zabawę.

1Pierwszym punktem pobytu było Centrum Ewolucji Człowieka. Sposób, w jaki został pokazany początek cywilizacji był bardzo imponujący. Każdy z nas nosił na głowie kask, który pozwalał na trójwymiarowe animacje, a także wysłuchanie ścieżki multimedialnej, w której były zawarte ciekawe informacje na ten temat.

 

 

Następnie udaliśmy się do kolejki, która zawiozła nas do Tunelu Czasu, w którym w trójwymiarowym wymiarze zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się, jak powstał oraz zmieniał się świat do czasów współczesnych.

 

 

 

Kolejnym punktem był kilkunastohektarowy Park Dinozaurów. Ogromne modele prehistorycznych zwierząt oraz rzeźba terenu zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenie i przeniosły nas w tamte czasy. Największy podziw wzbudził ogromny dinozaur, który osiągał prawie 60 metrów wysokości!

 

 

 

Następną atrakcją okazał się Park Rozrywki z karuzelą, kolejką górską oraz wielkim statkiem. Wydaje mi się, że wiele osób by potwierdziło to, iż była to jedna z lepszych części wycieczki.

  

 

 

Gdy każdy z nas solidnie się wyszalał, ruszyliśmy do Pawilonu Paleontologicznego, gdzie znajdowały się skamieliny, stare narzędzia, a nawet ludzkie czaszki.

Potem mieliśmy przyjemność wyruszyć w „niebezpieczną” podróż wagonem, aby zobaczyć, co kryje się kilkaset metrów pod powierzchnią Ziemi w kinie 5D na filmie „Tajemnicze podziemie”, co dla większości okazało się gwoździem programu, ze względu na wspaniałe efekty specjalne (czy oglądając film czuliście na stopach przebiegające myszy?…. Albo strumień wody na koszulce? – my tego doświadczyliśmy).

Podobną sytuację mieliśmy w Prehistorycznym Oceanarium, w którym oglądaliśmy pierwotne gatunki zwierząt podwodnych w trybie trójwymiarowym. W punkcie gastronomicznym wszyscy mogli naładować swoje baterie, by później wariować na Placu Zabaw. Zadowoleni z wyjazdu udaliśmy się w drogę powrotną, aby o godzinie 20:00 wrócić na plac szkolny, gdzie czekali już na nas nasi rodzice.

Uważam, że wycieczka była bardzo dobrym pomysłem. Miała ona charakter zarówno rozrywkowy jak i edukacyjny. Myślę, że wszyscy zapamiętają ten dzień na długo.

Wiktoria Arendarska, klasa IIIB