Akademia Haeringa w Piotkowie Trybunalskim

   W sobotę 9 września 2017r. w Akademii Haeringa w Piotkowie Trybunalskim odbył się dzień otwarty. Odwiedzający Akademię mogli nie tylko zapoznać się z prowadzonym tu systemem kształcenia i parkiem maszynowym, ale także zobaczyć najnowsze osiągnięcia motoryzacji. Wśród zwiedzających byli uczniowie klas 5a oraz 7a naszej szkoły pod opieką p.Sylwii Nowak, p.Agnieszki Soi oraz p.Aleksandry Skórniewskiej.

Tego dnia szkoła zaprezentowała między innymi model mercedesa wart 1,2 mln zł czy wyścigowego bolida, do których części są produkowane właśnie w firmie Haering.   Dodatkowymi atrakcjami były pokazy z zakresu ratownictwa medycznego, eksperymenty z zakresu fizyki i chemii oraz taniec robotów.


Uczniowie mogli zmierzyć się z początkami obróbki ręcznej metalu, otrzymali tłoczek – breloczek z wygrawerowanym indywidualnie napisem.

Cieszyli się również z projekcji filmu, balonów o przeróżnych kształtach, możliwości pomalowania twarzy, wielu gadżetów oraz poczęstunku.

Mile spędziliśmy sobotni dzień. Niektórzy uczniowie zmierzyli się w biegu na czas z zawodnikami piłki ręcznej MKS Piotkowianin. Nie obyło się bez autografów i sesji zdjęciowej nie tylko ze Zwierzusiem.

 

 https://www.facebook.com/maskotkazwierzus/?fref=mentions

 

Zachęcamy też do odwiedzenia stron:

https://www.facebook.com/szkolahaeringa/

http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/dzien-otwarty-w-akademii-haeringa-w-piotrkowie-2017-zdjecia,4240312,artgal,t,id,tm.html

http://www.anton-haering.de/cms/pl/akademie/akademie_rundgang/

Wychowawca klasy 5a:

Ewa Mierzwa