Wycieczka do Warszawy

     Wczesnym rankiem 15 września 2017 roku  grupa uczniów z naszej szkoły (głównie z klas II- III gimnazjum) pod opieką nauczycieli: p. Ewy Boryckiej, p. Anny Cygan, p. Sylwii Nowak i p. Anny Sarny wyruszyła na wycieczkę do Warszawy.

Plan wizyty w stolicy był bardzo napięty. Jego pierwszym punktem było Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach i w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych praw przyrody. Czas w tym niesamowitym miejscu minął wszystkim naprawdę szybko, a eksperymentowanie było tak wciągające, że niektórzy z uczniów postanowili wrócić tu przy pierwszej nadarzającej się tylko okazji. Dwie godziny w tak fascynującym miejscu, to stanowczo za mało!

Następnym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Wielu uczniów po raz pierwszy zetknęło się z miejscem, gdzie opowieść  przewodnika o historycznych wydarzeniach była uzupełniana nowoczesnymi technikami audiowizualnymi, m.in. obejrzało film w 3D „Miasto ruin” ukazujący stolicę zrównaną z ziemią po zaciętej walce. Z muzeum, oprócz wspomnień, uczniowie wynieśli m.in. kartki z kalendarza upamiętniające 63 dni powstania (niestety, komplet kartek udało się zebrać tylko nielicznym).

Po doświadczeniach z dziedziny nauk ścisłych, dawce wiedzy z historii, przyszedł czas na wizytę na PGE Narodowym, w trakcie której uczniowie mieli m.in. możliwość zasiąść na trybunach, obejrzeć murawę boiska (a raczej jej tymczasowy brak), zwiedzić szatnię piłkarską, a także salę, w której piłkarze udzielają wywiadów. Ostatnim akcentem zwiedzania było wejście na Punkt Widokowy  i podziwianie nocnej panoramy Warszawy.

Niestety wszystko, co dobre się kończy! W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Strzelec Małych.

Kierownik wycieczki

Anna Sarna