Mam Talencik, czyli warto wierzyć w siebie!

 

    Hasło WARTO WIERZYC W SIEBIE przyświecało organizatorom konkursu Mam Talencik. Pomysłodawcami konkursu byli: Klaudia Salamon i Artur Nowak, którym pomagali członkowie Klubu Czytelników Dobrej Książki i kabaretu „Łuszcza”.

Ale po kolei... Najpierw Klaudia i Artur zbierali chętnych do zaprezentowania swoich talentów w kategorii klas IV-VI i gimnazjum. Profil „talencików” został określony mianem: a r t y s t y c z n y. Dlatego do konkursu zgłosili się utalentowani wokaliści, tancerze, muzycy, plastycy, autorzy tekstów. Lista zgłoszeń była otwarta niemal do eliminacji.

    Przed drzwiami sali 304 dnia 9 czerwca 2017 roku stanęło 24 uczestników zakwalifikowanych do półfinału konkursu Mam Talencik. Po uroczystym otwarciu imprezy jury rozpoczęło przesłuchania wykonawców. Klaudia i Artur prowadzili konkurs dowcipnie i z zaangażowaniem. Wcześniej musieli przygotować scenariusz podporządkowany uczestnikom konkursu i ich zasygnalizowanym talentom. Każdy półfinalista otrzymał recenzję swego występu lub pracy oraz aplauz publiczności.

Przesłuchania trwały trzy godziny. W ich wyniku wyłoniono następujących finalistów:

  • w kategorii klas IV-VI: Julia Kowalska; Amelia Soja i Martyna Borciuch, Eryk Wojarski, Milena Witkowska, Wiktoria Moneta, Maja Zielińska;

  • w kategorii gimnazjum: Kinga Niegowska, Norbert Głogosz i Klaudia Zielińska, Aleksandra Arwar, Klaudia Salamon, Artur Nowak i Wiktor Wojarski.

    II etap konkursu stanowiły prezentacje finalistów. W wyniku tych prezentacji jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

w kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Eryk Wojarski (śpiew);

II miejsce – Milena Witkowska (plastyka);

III miejsce – Amelia Soja i Martyna Borciuch (śpiew);

wyróżnienie – Julia Kowalska;

nagroda specjalna – Maja Zielińska;

 

w kategorii gimnazjum:

I miejsce – Klaudia Zielińska i Norbert Głogosz (taniec);

II miejsce – Klaudia Salamon;

III miejsce i nagroda specjalna – Artur Nowak (śpiew);

wyróżnienie – Kinga Niegowska;

nagroda specjalna – Aleksandra Arwar (twórczość literacka).

Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród i dyplomów, wielkim aplauzem publiczności i pierwszą sesją zdjęciową laureatów I edycji konkursu Mam Talencik. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą równie ekscytujące.

Dziękujemy za pomoc pani Ewelinie Skorupskiej i pani Sylwii Nowak.


Opiekun KCzDK – Anna Pełka

Opiekun kabaretu „Łuszcza” - Anna Sarna