Wycieczka IIIa na Pocieszną Górkę

   Zbliża się koniec roku szkolnego, a z nim pożegnanie ze szkołą klas III gimnazjum.
Wycieczka na Pocieszną Górkę klasy IIIa zorganizowana 8 czerwca miała przypomnieć uczniom o przemijającym czasie, ale również zwrócić uwagę na piękno otaczającego nas świata, który często bywa inspiracją dla sztuki.

   Wycieczka rozpoczęła się od lekcji wychowania fizycznego w postaci spaceru od miejscowości Bęczkowice do sanktuarium na Pociesznej Górce. Po drodze uczniowie obserwowali krajobrazy i sakralia naturalnie wkomponowane w przestrzeń, wymieniali także uwagi dotyczące zmian zachodzących w naturze. Po dotarciu na Pocieszną Górkę uczestnicy obejrzeli Drogę Krzyżowa i Golgotę. Następnie skupili się na realizacji dalszego programu wycieczki.


Na miejscu kontynuowana była lekcja plastyki, w czasie której uczestnicy wycieczki rysowali impresję na temat siebie poprzez temat: Wczoraj, dzisiaj, jutro... Powstały ciekawe interpretacje. Następnie odbyła się lekcja muzyki połączona z lekcją języka polskiego w postaci prezentacji wierszy tegorocznego Noblisty Boba Dylana. Artur i Kinga przygotowali repertuar muzyczny, a wiersze przeczytała polonistka Anna Pełka. Kolejnym wyzwaniem dla wychowanków pani Agnieszki Sikory było napisanie listu do wychowawczyni – to oczywiście były zajęcia z wychowawcą. Wychowankowie bardzo poważnie potraktowali to działanie i po kilkunastu minutach wszyscy ofiarowali listy swej wychowawczyni. Był to również czas, by powspominać upływające wspólne trzy lata nauki w Publicznym Gimnazjum w Strzelcach Małych.


W doskonałych humorach opuszczaliśmy Pocieszną Górkę... Miejsce to z całą pewnością może być inspiracja dla twórców sztuki, a uczniom klasy IIIa pozostawi miłe i niezapomniane wrażania.

Anna Pełka