Wycieczka klubu i kabaretu

 

 

z aktorami

    2 czerwca 2017 roku członkowie Klubu Czytelników Dobrej Książki i Kabaretu „Łuszcza” wybrali się na wycieczkę do Kielc i Oblęgorka.

Najpierw w kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego obejrzeliśmy sztukę pt. Cyrograf na podstawie legend świętokrzyskich. W spektaklu brał udział nasz zaprzyjaźniony aktor pan Krzysztof Grabowski, który zaprosił nas do wspólnego zdjęcia z aktorami grającymi w przedstawieniu. Spędziliśmy miłe chwile w teatrze zgodnie z zasadą oświeceniową: uczyć, bawiąc; bawić, ucząc...

 

    Następnie udaliśmy się na spacer ulicą H. Sienkiewicza, obserwując urocze ludowe stragany i kupując pamiątki z Kielc. Po godzinie przyszedł czas na kolejny spacer - tym razem lipową aleją prowadzącą do dworku wspomnianego już Noblisty w Oblęgorku. Po kwadransie znaleźliśmy się w gabinecie pana Sienkiewicza a potem w Jego salonie, w jadalni, a nawet w sypialni. Przemierzyliśmy ostatni etap życia naszego pisarza, wysłuchawszy pięknej opowieści przewodnika, który nie szczędził nam ciekawostek, odkrywając co i rusz nowe sekrety, schowki i szuflady.

Mieliśmy również możliwość przebywać w ogrodzie oblęgorskim, gdzie spędziliśmy prawie godzinę. Pogoda nam sprzyjała, mieliśmy doskonałe humory i tak naprawdę nikomu nie chciało się wracać do rzeczywistości, o czym świadczy fotografia zrobiona na schodach oblęgorskiego dworku. Szkoda, że tak szybko mija wolny czas...

 

Dziękujemy pani Sylwii Nowak za pomoc i życzliwe wsparcie w przeprowadzeniu wycieczki a wszystkim uczestnikom za wzorowe zachowanie i wspaniałą atmosferę.

Opiekun klubu – Anna Pełka

Opiekun kabaretu -Anna Sarna