Safari w Borysewie

W dniu 16 maja 2017 r. uczniowie z klasy I, IIa i IIb wraz z wychowacami udali się na zwiedzanie Zoo Safari w Borysewie. To niezwykle wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci mogły spojrzeć w oczy egzotycznym zwierzętom z całego świata. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od ciekawie przeprowadzonych zajęć edukacyjnych. Odbyły się one w profesjonalnie wyposażonej sali edukacyjnej, znajdującej się w kompleksie namiotów sferycznych. Podczas zajęć dzieci mogły podziwiać wiele eksponatów: rogi, poroża, skóry, spreparowane zwierzęta, jaja strusi.

Po zajęciach mieliśmy możliwość zwiedzania ogrodu Zookolejką z lektorem. Podziwialiśmy nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta - białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumę, białe wilki, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie, jedyne w Polsce bawoły afrykańskie i tapira, antylopy, zebry, małpy,  kangury, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne…..aż 90 różnych gatunków zwierząt!

Dużą atrakcją było Mini Zoo, gdzie dzieci mogły przejechać się na kucyku szetlandzkim  i pobawić się  z miłymi w dotyku, a przy tym bezpiecznymi zwierzętami, np.: kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, królikami czy osiołkami.

Jednak ogromną atrakcją upodobaną przez naszych uczniów była Figlarnia – bajkowa kraina zabaw dla dzieci. Dzieci mogły tam zjeżdżać z dmuchanej dziewięciometrowej zjeżdżalni, zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje.

Po zjedzeniu pysznego, domowego obiadku mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę. Spotkanie z żarłocznym rekinem w Akceleratorze Emocji na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych dzielnych uczniów J

Nasz pobyt w tym niezwykłym miejscu uświetnił występ zabawnej i sympatycznej foki o imieniu Dawid. Foczka chętnie popisywała się przed nami swoimi pływackimi umiejętnościami oraz iście cyrkowymi sztuczkami. Rozbawieni z wesołymi minkami udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

                                                                                   Wychowawcy klas IIa i IIb