Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 12

8 maja 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym punktem obchodów, tak ważnego dla Polski wydarzenia, była akademia przygotowana przez nas, pierwszoklasistów. Na widowni zasiedli uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Przedstawienie, składające się z 5 scenek, wystawiliśmy na sali gimnastycznej. Przygotowania pod czujnym okiem naszych wychowawczyń, pani Anny Sarny i pani Ewy Boryckiej, zaczęliśmy znacznie wcześniej. Każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na szlifowanie scen, sprawiających nam trudności. Staraliśmy się, by kostiumy i gra aktorska były jak najlepsze.

            Ja z kilkoma kolegami, występując w ostatniej scence, nie mogliśmy obserwować wszystkich prób, ale jestem przekonana, że inni pracowali równie ciężko jak my. Osobiście świetnie się bawiłam podczas zmieniania mojej wypowiedzi, szlifowania akcentu i odgrywania roli Francuza.

Mam nadzieję, że sprostaliśmy oczekiwaniom naszych widzów i reżyserek oraz, że brawa nie były tylko z grzeczności.

 Aleksandra Arwar - kl. la