Sprawozdanie z wycieczki do Łodzi

Nie ma to, jak prawdziwa chęć przygody. Dzięki niej dnia 5 maja 2017r., uczniowie klas IVab oraz Vab wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Łodzi, gdzie odwiedzili Se-ma-for (Muzeum Animacji), EC1 Planetarium i EC1 Centrum Nauki i Techniki.

Swoją przygodę rozpoczęli w Se-ma-forze, gdzie uczestniczyli w warsztatach z formy filmowej, dzięki którym odkryli ciekawy i intrygujący świat filmu. Uczniowie poznali techniki animacji i własnoręcznie stworzyli swój pierwszy animowany film. Ich dzieła można podziwiać poniżej J

Kolejnym przystankiem wycieczki było EC1 Planetarium. Tutaj nasi milusińscy mieli przyjemność oglądać pokaz pt. „Gwiazdozbiory wiosennego nieba”. Był to czas spędzony w przestworzach, pośród gwiazd, planet i innych ciał niebieskich. Przewodnik bardzo skrupulatnie oprowadził nas po owych gwiazdozbiorach oraz udzielił odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania. Wszyscy czuli się, jakby byli częścią kosmosu.

Ostatnim atrakcją było zwiedzanie EC1 Centrum Nauki i Techniki. Nasza grupa miała przyjemność skorzystania z obecności dwóch, bardzo miłych przewodników, którzy pokazali uczestnikom wycieczki unikalną, secesyjną Halę Maszyn w EC1 Wschód i nowoczesne przestrzenie budynku N, zbudowanego na śladzie dawnej kotłowni. Zobaczyliśmy również Sterownię, Kotłownię i Maszynownię EC1 Zachód. Dzięki dobrej pogodzie, uczniowie wjechali na punkt widokowy, znajdujący się na tarasie (poziom 6), skąd zobaczyli panoramę miasta, centrum Łodzi i  przebudowany Dworzec Łódź Fabryczna.

I tak dotarliśmy do końca Naszej trasy wycieczki. Pragnę z tego miejsca podziękować uczniom klas IVab oraz Vab, opiekunom: p. Annie Zemście, p. Ewie Mierzwie oraz p. Annie Cygan za bardzo udaną i pełną inspirujących wrażeń przygodę. Mam nadzieję, że wrócimy tam jeszcze nieraz.

A oto dzieła Naszych zdolnych uczniów. Miłego oglądania.

Organizator i kierownik wycieczki

                                                                     Paulina Pągowska