SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI

 

W piątek 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Absolwentami gimnazjum. Goście w tym roku dopisali, przybyło 34 absolwentów. Oczywiście, wzorem lat wcześniejszych największą grupę stanowili absolwenci 2016, ale nie brakło również tegorocznych maturzystów oraz studentów.

 

WP 20170428 13 32 54 Pro

 

Gospodarze – uczniowie klas III gimnazjum z wychowawczyniami p. Agnieszką Sikorą i p. Justyną Grabowską postarali się o ciekawą oprawę spotkania. Prowadzące spotkanie Julia Molasy i Dominika Nowicka zaprosiły Absolwentów do podzielenia się zdobytymi doświadczeniami w szkołach ponadgimnazjalnych oraz dokonania zapisów wspomnień i wpisania się do kroniki absolwenckiej. Przewodnicząca szkoły Wiktoria Nowak przedstawiła zmiany, jakie nastąpiły w gimnazjum w bieżącym roku szkolnym. A Weronika Sobieraj przygotowała prezentację wspomnieniową o Absolwentach, która wprowadziła miłą i radosną atmosferę.

Goście odbyli krótki spacer po szkole rozpoczęty i zakończony przy Zaułku Absolwentów, który prezentuje fotografie klas i listy uczniów uczęszczających do Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Małych. Opiekę nad tym miejscem sprawuje p. Ewa Borycka.

Drugą cześć spotkania wypełniły rozmowy i słodki poczęstunek oraz podziękowania i zapewnienia o wzajemnej pamięci, za które serdecznie wszystkim dziękuję!

Anna Pełka