Wędrujemy śladami Jana Pawła II

Wędrujemy śladami Jana Pawła II

DSC 4038

W dniach 1-2.IV.2017r.uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych wraz z rodzicami oraz wychowawcami: Panią Zofią Bartnik, Małgorzatą Ingier, Agnieszką Gizeweter w 12 rocznicę śmierci Jana Pawła II przemierzali szlak Patrona swojej szkoły.

Wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które zostało zbudowane jako Votum wdzięczności za ocalenie Ojca Świętego w dniu 13 maja 1981r. następnie udaliśmy się na spacer ukochaną przez Jana Pawła II Doliną Chochołowską. W czasie swoich oficjalnych wizyt w Polsce zawsze odwiedzał ,,swoje" Tatry i dolinę, którą często przemierzał jako młody człowiek. To właśnie tam rzekł: ,,Pilnujcie tych szlaków". Dolina ta  wyglądała niezwykle pięknie. Na halach kwitły dywany fioletowych krokusów, jakby chciały oddać hołd białej postaci Jana Pawła II. Widok ten zapierał dech w piersiach.

Kolejnym etapem naszej wędrówki był wjazd na Gubałówkę. Maszerując w kierunku Butorowego Wierchu zatrzymaliśmy się przy  drewnianej kapliczce wykonanej na cześć ,,największego górala". Widniały tam słowa Papieża ,,Rozpalcie tu ogień wędrowcom, niech nie poginą w perciach". Jan Paweł II zawsze pamiętał o Polakach, a szczególnie ciepło zwracał się do młodych ludzi. Nasza wędrówka jest dowodem na to, że bardzo ważne są dla nas Jego słowa i poprzez działania staramy się pielęgnować myśli i przesłania Największego Polaka.

Będąc w Zakopanem zwiedziliśmy także Stary Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, Kaplicę Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza i poświęconą w 1907r. Wieczorem zaś odwiedziliśmy Izbę regionalną, w której góral opowiadał nam o tradycjach, zwyczajach, wyrobach i życiu górali. Jak zawsze  dużą przyjemnością był dla nas spacer turystyczną ulicą stolicy Tatr – Krupówkami. Pogoda w tych dniach była niezwykle piękna, co umożliwiło nam zrealizować zaplanowany program.

Dziękuję rodzicom za zaufanie i oddanie nam pod opiekę swoje pociechy, a uczestniczącym w wycieczce rodzicom  za pomoc w czuwaniu nad bezpieczeństwem dzieci.

                                                                   Kierownik wycieczki  - Zofia Bartnik