Ślubowanie uczniów klasy pierwszej 2016

Dnia 8 listopada 2016 roku dzieci z klasy I zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Strzelcach Małych.

12

Pierwszacy wkroczyli dumnie na salę przy dźwiękach ,,Marsza Radeckiego”.

1

W zaprezentowanej części artystycznej z humorem mówili i śpiewali
o szkolnych powinnościach twierdząc, że nauka to miła rzecz.

4 5
7 3

Po występie uczniowie ślubowali, że będą kochać Ojczyznę, a swym zachowaniem i nauką sprawią radość rodzicom oraz nauczycielom.

2

Kolejnym ważnym elementem dla pierwszaków było pasowanie na ucznia, którego dokonał Pan Dyrektor -  Roman Janiec poprzez symboliczne dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

6 10

Następnie przyszła pora na podziękowania i prezenty. Kuferki pełne słodyczy przygotowane przez rodziców, kolorowe przybory szkolne wręczone przez
Pana Wójta, poduszki- przytulanki z tekstem ślubowania od kolegów z klas drugich sprawiły, że na buziach pierwszaków pojawił się uśmiech zadowolenia.

8 11 9

Po części oficjalnej uczniowie klasy I  w towarzystwie wzruszonych rodziców, zaproszonych gości oraz kolegów z klasy II udali się na ,,słodki poczęstunek”.

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.

Pierwszakom życzę samych sukcesów.
Niech zapał do nauki trwa w Was przez cały okres edukacji!

Wychowawca klasy I
 Joanna Łopusińska