Pociąg do wolności…

   10 listopada w przeddzień 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie PZS-G w Strzelcach Małych wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w akademii patriotycznej pt. „Pociąg do wolności…”

 

DSCF4167 DSCF4189 DSCF4200

    W podniosłej atmosferze uczniowie klas IIIa i IIIb wspominali, „jakie były ojczyzny losu koleje, jakie Polska przeżyła dzieje…” Symboliczny pociąg zabrał wszystkich w podróż do przeszłości. Aktorzy opowiedzieli o niewoli narodowej trwającej 123 lata, wspominali powstania narodowe, emigrację, I wojnę światową i odzyskanie niepodległości.

DSCF4202 DSCF4208 DSCF4210

DSCF4212 DSCF4213 DSCF4221

     Inscenizację ubarwiły pieśni narodowe takie, jak „ Legiony”, „Warszawianka” oraz piosenki „Żeby Polska…”, „W listopadzie” i „Ja to mam szczęście” oraz niezwykła dekoracja w postaci pociągu, symbolicznie wiozącego przez historię.

     Publiczność zgromadzona wokół „Pociągu do wolności” odczuła wielość emocji i zaangażowania wszystkich, którzy przygotowali akademię, dlatego braw i wyrazów uznania nie było końca.

DSCF4223 DSCF4228 DSCF4236 DSCF4241

    Dziękujemy p. sekretarz gminy Zofii Jadowskiej za podkreślenie zaangażowania uczniów i nauczycieli w realizację przedstawienia oraz wszystkim uczniom klas IIIa i IIIb, przedstawicielom szkoły podstawowej i paniom: J. Janiec, R. Turlejskiej, A. Zasobniak oraz niezwykle skupionej publiczności za udział w akademii patriotycznej.

 

Wychowawczynie klas IIIa i IIIb

Agnieszka Sikora, Justyna Grabowska