Wycieczka do leśniczówki w Bysiowie

WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI W BYSIOWIE 23.09.2016 r.

 

 

Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę,

a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”

Albert Einstein

 

W pierwszy piękny i słoneczny dzień jesieni dzieci z klas: I, II a

i II b wraz z wychowawczyniami oraz opiekunami p. Anią Sarną i p. Ewą Gwiaździńską udały się na wycieczkę autokarową do leśniczówki w Bysiowie.

Tego dnia, lekcje, zamiast w szkolnych ławkach i przy tablicy, miały miejsce na łonie natury.

Na miejscu serdecznie przywitała nas pani leśniczy Ewelina Nowak. Wraz z nią udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, prezentującą życie w lesie. Wędrowaliśmy po leśnych dróżkach wsłuchując się w śpiew ptaków i obserwując życie lasu jesienią.

 image001

Pani leśniczy snując barwną opowieść o urokach leśnego ekosystemu, przekazała nam wiele ciekawych informacji o zasadach zachowania się w lesie, warstwowej budowie lasu, zwierzętach oraz ptakach zamieszkujących leśne tereny.

image003image005 image007

 

Po powrocie do leśniczówki, dzieci miały okazję sprawdzić się i wykorzystać zdobyte wiadomości, podczas rozwiązywania przygotowanych dla nich zadań. Okazało się, że las to miejsce, gdzie można najłatwiej zaciekawić dzieci otaczającą przyrodą. Wszystkie bez problemu poradziły sobie z zadaniami.

image009 image011 image013

 

Na miejscu czekała druga niespodzianka. Było to ognisko przygotowane przez pana leśniczego Grzegorza Brodzika. Z apetytem zjedliśmy pyszne kiełbaski i wypiliśmy ciepłą herbatkę.

 

image015 image017 image019 image022 

image024 image026 image028

Nasz pobyt w leśniczówce zakończył się wspólną zabawą na świeżym powietrzu. Trzecią miłą niespodzianką były szkolno-leśne upominki od Nadleśnictwa Przedbórz. Radości nie było końca. Wróciliśmy do szkoły w niesamowitych humorach, pełni niezapomnianych wrażeń.

 

Wychowawczynie klas II a i II b