Piesza wycieczka do Przeręba

Dnia 30 września 2016r. uczniowie klasy Va wraz z wychowawcą p. Pauliną Pągowską i opiekunami p. Anną Zemstą i p. Anną Cygan udali się na pieszą wycieczkę do Przeręba z okazji Dnia Chłopaka.

Wycieczkę rozpoczęliśmy spod naszej szkoły. Uczniowie z plecakami pełnymi pysznego jedzonka i picia byli zwarci i gotowi do wyprawy.

 

1 2

Na początku, jakże długiej trasy, wszyscy uczniowie mieli uśmiechy na twarzach i siłę w swych nogach. Droga zajęła nam niecałe dwie godziny, podczas których prawie nie odczuwaliśmy zmęczenia. Rozmawialiśmy wesoło między sobą i dopingowaliśmy innych, którzy troszeczkę zaczęli narzekać na długą trasę.

Nie obyło się bez małego odpoczynku, dzięki któremu nabraliśmy sił do dalszej wędrówki.

 

3

Wreszcie dotarliśmy do celu.

4   5

 Chłopcy zorganizowali ławkę ze stolikiem oraz przygotowali drewno na ognisko. Można było zaczynać! Dziewczynki przygotowały również dla chłopców małe upominki z okazji ich święta. Dzień Chłopaka w końcu obchodzi się raz w roku.

Po obdarowaniu chłopców prezentami i złożeniu im cudownych życzeń, rozpaliliśmy ognisko i zaczęliśmy piec nasze kiełbaski.

6 7

 

 

Po posileniu się, przyszedł czas na zabawę. Dzięki gościnności proboszcza parafii w Przerębie ,ks. Mariusza Gieszczyka, nasi podopieczni mieli gdzie się wyszaleć. Plac wokół kościoła jest tak duży i zagospodarowany specjalnie dla dzieci, że żal było z niego nie skorzystać. Jest tam boisko do piłki nożnej, siatkówki, noi miejsce na poleniuchowanie na trawce. Pogoda nam  dopisywała, więc można było złapać ostatnie promyki słońca i poopalać nasze buźki.

8 9 10

11 12 13

14

 

Wycieczka ta była odpoczynkiem od codziennych szkolnych obowiązków, ale także zacieśniła więzi klasowe, które warto pielęgnować, bo po latach będziecie mieli co wspominać ;)

Wychowawca klasy Va

                                                                                  Paulina Pągowska