Rajd rowerowy do Korytna

 15 września 2016 roku uczniowie klasy IA Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Małych wraz z wychowawcą p. Anną Sarna uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Korytna.

            Podróż do Korytna (mimo, że długa- bo wiodła przez OchotnikJ) nie była dla większości uczestników zbyt męcząca, dlatego większość z nich tuż po przyjeździe kontynuowała aktywny wypoczynek, m.in. grając w piłkę, bawiąc się na pobliskim placu zabaw. Niektórzy zaś woleli regenerować siły rozsiadając się na kocykach, łapiąc ostanie promienie letniego słońca…

1 2 3

Tradycyjnie nie obyło się podczas tej wycieczki bez rozpalania ogniska i pieczenia kiełbasek.

            Należy zaznaczyć, że w/w rajd był pierwszą tego typu wycieczką uczniów. Jak się później okazało największą trudność sprawiło im dostosowanie się do równego tempa, które narzuciły jadące z przodu panie, a także zastosowanie w praktyce reguł obowiązujących podczas jazdy w kolumnie. Dali jednak radę!

4

Kierownik wycieczki- p. Anna Sarna dziękuję paniom- Sylwii Nowak, Renacie Macieląg, Gabrieli Patek za wzorowo sprawowaną opiekę nad wychowankami w trakcie wycieczki.

Gorące podziękowania należą się również uczennicom- Aleksandrze Arwar (za udostępnienie stołu, ławek oraz krzeseł, dzięki którym mogliśmy w sposób cywilizowany spożyć nasze posiłki) oraz Wiktorii Olczyk za przygotowanie ogniska.

Kolejną udaną wycieczkę mamy już (niestety!) za sobą!