Festiwal Pięknego Czytania

Kto czyta, żyje podwójnie… Głosi znane porzekadło. O jego prawdziwości po raz piąty przekonali się uczestnicy Festiwalu Pięknego Czytania zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę w Ładzicach. Finał konkursu odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 7 października 2016 roku.

WP 20161007 09 31 10 Pro

Do finału konkursu zakwalifikowały się uczennice naszego gimnazjum Emilia Bienias (kl.IIa) i Wiktoria Nowak (kl.IIIa); reprezentowały także Klub Czytelników Dobrej Książki. Mając możliwość wystąpienia przed szerszym gremium, zaprezentowały one dwa opowiadania z naszej książki pt. O tobie, o sobie, o nas… Opowiadania młodych; tj. Autobus Ewy Pełki i A miało nie być pięknie… Magdy Urban-Taraszkiewicz.

WP 20161007 09 37 11 Pro WP 20161007 09 39 09 Pro WP 20161007 11 50 43 Pro

Emilia zaczarowała swoim głębokim głosem, pokazując zawiły świat młodzieńczych emocji. Wiktoria weszła w rolę narratora opowieści z dreszczykiem, wywołując nastrój tajemnicy poprzez emocjonalną interpretację tekstu. Obydwie otrzymały duże brawa i zostały zauważone prze innych uczestników festiwalu. Jury było jednak innego zdania. Klubowiczki otrzymały dyplomy uczestnictwa w festiwalu, ale ważniejsze były przeżycia towarzyszące wystąpieniem oraz spotkaniu z młodymi ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję – pasję czytania. W kuluarach tego festiwalu toczyły się interesujące rozmowy, można było spotkać ciekawych ludzi.

opiekun klubu -  Anna Pełka